Make your own free website on Tripod.com
Faqeja ime
<<POEZI>>
Home | <<FOTO>> | <<AIDS-i>> | <<AUTORI>> | <<MUZIKĖ SHQIP>> | <<MUZIKĖ TĖ HUAJA>> | <<SCREEN SAVER>> | <<POEZI>> | <<REFERATE>> | <<FAVORITET>> | <<VIZITORĖT>>

~I Love You Heart (*_*)~ !!

shigjeta.gif

eqelloi.gif

              POEZI

Njė lule u cel ne zemrėn time,
Njė trup u shtri mbi mua,
Njė dorė mė pėrkedhel ėmbėl,
Njė zė me thotė tė DUA.

Dashuria ėshtė si njė pikė loti,
Tė rrėshkeq nė faqe kur je i zoti,
Nėse zemra-zemrėn dashuron,
Fjalėt e botės ajo kurrė nuk i DEGJON.!
 

buzezemer.gif

Tė dashurosh njė vajzė
Do tė thotė ta duash ma shumė se jetėn
Tė mos ndėgjosh fjalėt e botės
Por vetėm tė vėrtetėn
Ta dashurosh njė vajzė
do te thotė ta shikosh nė sy
Ta dashurosh me gjithė forcėn e moshės
Tė mos kesh pėr tė xhelozo
Tė dashurosh njė vajzė
Mos kujto se ėshtė e lehtė
Se me tė do tė kaloni diēka tė madhe
Qė quhet "JETĖ" !!

S`e di c`mčndim ke ti per mua
Kur te shtregoj por s`them te dua
Kur them se vdes per Buzet e tua
Se di a me beson ti mua ??

S`e di pa ty cdo bej o yll
Pa ty kjo botč me duket nč pyll
Pa ty kjo botč sdo kčte kuptim
Pa ty pa ty o shpirti im

Ti je shpres
Ti je gzim
Ti je loqka e shpirtit tim
Tč kam hen e tkam drit
Tč kam zemer tč kam shpirt
Mbes me shpres dhe pa durim
Qč tč bahesh fati im

Ku je sonte me ka marr malli
Dashurija jote shpirtin ma kalli
Eja ti moj bukuri se une po
Jetoj vetem per ty
Moj bukuri se ti e di se sa te dua une ty!

puthjaqeflet.gif

Zemra ime troket
Me shpejtėsi
E syt shkėlqejn
Si ylli nė gjithėsi
 
Dua tė pėrqafoj
Tė pėrkdhel e ledhatoj
Qė trokitjet e shpejta
Tė zemrės t'i ndaloj
 
Dua qė flokėt t'i lėmoj
Buzėt t'i shijoj
E tė them
Se tė dashuroj.

Enter supporting content here